in

Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (31 Ocak 2020)

Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (31 Ocak 2020)
Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (31 Ocak 2020)

31 Ocak 2020 haftasında 2’si Türk yapımı toplam 7 yeni film vizyona giriyor.

 

Aşk Tesadüfleri Sever 2

Gerçek bir hikâyeyi anlatan film izleyicisine, geçmişte yaşanılan özenilesi aşkları günümüz ilişkileri ile karşılaştırırken bir yana da 60ları anımsatan romantik bir yolculuk yaşatmayı hedefliyor.

Eltilerin Savaşı

İki elti olan Sultan ve Gizem’in tatlı rekabetlerine odaklanan filmde farklı karakterlerin evliliğe ve hayata görüntü açıları işleniyor.

Kirpi Latte ve Büyülü Taş

Latte sıradan ve şirin küçük kirpi değildir! Kendine güvenen tavrı, çok canlı hayal gücü ve dinamik tavırlarıyla onu öteki kirpilerden kolayca ayırt edebilirsiniz. Bir gün ormandaki öteki hayvanlar sihirli su taşının kaybolduğunu ve ormanın bir kuraklıkla karşı karşıya gelerek onları yok olmaya sürüklediğini söylediğinde, Latte yiğitçe öne atılarak ormanı kurtaracağını bildiri eder. Su taşını çalan Kral Ayı’dır ve Latte minik boylu boyunca bakmadan onunla mücadele etmeye hazırdır. Bu mücadelede sincap Tjum da Latte’ye eşlik etmeye gönüllü olur. Bu ufak sincap, kısa sürede Latte’nin söylediklerine kıyasla böylece de gözü kara olmadığını keşfeder. Ama, her ikisi de birbirlerine karşı duydukları iki taraflı hoşnutsuzlukların üstesinden ulaşmak zorunda kalır ve hayatlarının en zorlu macerasında bir ekip olarak birlikte çalışmayı öğrenir!

Jojo Rabbit

Film Hitler’in ordusunda bulunan Jojo Betzler adlı bir çocuğa odaklanıyor. Annesinin evlerinde gizli gizli Yahudi bir kızı saklandığını öğrenen Jojo için büyük bir güçlük başlayacaktır. Jojo, kendi kafasında Hitler’i en yakın arkadaşı ve sırdaşı olarak görmektedir. Faşizm içinde artan lakin kendi içinde merhametli olan Jojo Betzler’in kafa karışıklığı, nefret edilen şey ettiği Yahudi kızın bir insan olduğunu anlamaya başlamasıyla duygu karmaşasına da dönüşecektir. Jojo, hayali arkadaşı Hitler ile bu haksızlığa karşısında uğraş etmek isteyecektir.

Bal Ülkesi

Filmde arıcılık ile uğraşan Hatice’nin hikayesi anlatılıyor. Hatice Muratova Makedonya’da nüfusunun çoğunu göç sebebiyle kaybetmiş bir köyde yaşamakta. Kent hayatı ile arasına mesafe koyan Hatice’nin yaşamı, istemese de dahil almak istemediği piyasa dinamikleri ile kesişiyor. Çekimleri üç sene süren film, günümüz koşullarında insan ve doğa arasındaki bağın nasıl olabileceğini yeniden yorumluyor.

Sefiller

2005 yılının Paris’inde geçen hikayede özellikle emekçi sınıfının yoğunlukla yaşadığı Montfermeil adlı banliyöye yakından bakıyoruz. Bu banliyöde yaşamış Stephane emniyet güçlerine katılır ve ekip arkadaşları ile bölgedeki çeteler aralarında kalır. bu vesileyle ekibin şaibeli olarak yaptığı bir tutuklama, drone ile kayda alınır ve Stephane içinden çıkılması zor olaylar zincirinin aralarında kalır.

Güller Ülkesi: Damascena

Rüyasını gerçekleştirebilmek uğruna uğraş eden bir adamın hikayesini odağına alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fast And Furious 9 Ilgiyle Beklenen İlk Uzun Fragmanı Geldi!

Fast And Furious 9 Ilgiyle Beklenen İlk Uzun Fragmanı Geldi!

Aşk Tesadüfleri Sever 2 Fragman

Aşk Tesadüfleri Sever 2 Fragman