in ,

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı Film İnceleme

Sinema inceleme bölümümüzde Organize İşler Sazan Sarmalı filmine deyindik…

Yılmaz Erdoğan’ın hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de başrol oynadığı organize işler 2 filminde konunun temelini Asım Noyan ve çetesinin maceraları oluşturmaktadır.  2005 yılında çekilen ilk film ile konu bağlantısı bulunmayan Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filminde Asım Noyan’ın damadını dolandıranları araması ile macera başlıyor.  İlk olarak 4 Ocak 2019 da vizyona gireceği açıklanan film planlanan tarihten sonraki bir dönemde vizyona girmiştir. + şubat 2019 tarihinde vizyona giren film ilk haftada en çok ziyaretçi toplayan film olmayı başarmıştır.

Oyuncu kadrosu bir hayli zengin olan filmin bütçesi de standart Türk filmlerinden bir hayli fazladır. Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Rıza Kocaoğlu, Ezgi Mola ve son dönemde yıldızı parlayan genç oyuncu Bensu Soral oyuncu kadrosundaki isimlerdendir. Oyuncu kadrosunun bu denli geniş olması dolayısıyla filmin gişedeki başarısı hasılata da yansımıştır. En çok hasılat yapan Türk filmlerinde 2019 yılını zirvede kapatan film toplam hasılata ise şuan itibariyle 3. Sıraya yerleşmiştir.

Fil vizyona girdikten kısa bir süre sonra dijital ortamda da yayına çıkarılmıştır. Netflix isimli dizi ve film izleme platformu film vizyona girdikten 3 hafta sonra filmi yayınlamaya başlamıştır. Bu durum sinema sanatçıları tarafından oldukça sert biçimde eleştirilse de Netflix ve Yılmaz Erdoğan bu durumdan geri adım atmamıştır. Bu sayede kullanıcılar sinema bileti fiyatına 1 aylık Netflix üyeliği satın alarak evlerinde bu filmi rahatça izleyebilme fırsatı yakalamışlardır. Üstelik Netflix ilk ay için ücret de talep etmemektedir.

Filmin konusu ise dolandırıcılık üzerinedir. İstanbul’da kimsenin yerini bilmediği ve yakalayamadığı azılı bir dolandırıcı olan Asım Noyan bu kez kendi kızının dolandırılmasıyla sazan sarmalının içerisine düşmüştür.  Ancak Asım Noyan bu sarmalda yalnız değildir. Asım Noyan’ın adamlarından birisi de Kıvanç Tatlıtuğ’ un canlandırdığı Sarı Saruhan’ın bahis çetesi tarafından aranmaktadır.  İşte olaylar bu eksende gelişmektedir. Asım Noyan kızını dolandıranları Sarı Saruhan’da Asım Noyan’ aramaktadır. Eğer komedi ve macera filmlerinden hoşlanıyor iseniz bu filmi izlemenizi şiddetle ve ısrarla tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blutv Efsanesi: S1 F1r B1r

La Casa de Papel ’in Gizli Yıldızı Berlin Kimdir?