in

Mucize Doktor 25. Bölüm Fragmanı

Mucize Doktor 22. Bölüm Fragmanı
Mucize Doktor 22. Bölüm Fragmanı

Güney Kore dizilerini uyarlamasıyla tanıdık MF Yapım’ın FOX TV için yaptığı Mucize Hekim, bir tıbbi drama dizisidir. Mucize Doktor dizisi Güney Kore’de yayınlanan Good Doctor dizisinden uyarlanmıştır. Good Doctor dizisi 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. Adı ülke sınırlarını aşmış ve The Good Doctor adıyla 2017 yılında ABD’de uyarlanmıştır. Böylece Good Doctor dizisi Mucize Hekim adıyla Türkiye’de bitmiş uyarlanmış oldu. Yusuf Pirhasan’ın yönetmenlik yaptığı Mucize Doktor dizisinin senaryosunu Pınar Bulut ve Övünç Koralp kaleme alıyor. Taner Ölmez, Mucize Hekim dizisinde başrol olarak yer alıyor. Bu isme Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Murat Aygün, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hazal Köseoğlu, Korhan Herduran ve Adin Külçe eşlik ediyor.

Mucize Doktor dizisi konusu

Mucize Doktor dizisi büyük zorluklarla mücadele eden bir doktorun hikayesini konu alıyor. Epeyce başarılı genç bir doktor olan Ali’nin büyük bir sırrı vardır. Bu sırrı kimselere, en yakın dostlarından bile saklamaktadır. Bu büyük sırrı ise şudur. Ali sahiden Otizm ve Savant Sendromuna sahiptir. Savant Sendromuna sahip kişilerin genel zekası düşüktür oysa buna rağmen bazı alanlarda başarılı, yetkin ve data sahibi oldukları görülmektedir. Ali’nin bu alanı da doktorluktur. İnsanlarla iletişime geçmekte büyük zorluklar yaşayan Ali, özel durumunu hastanedeki iş arkadaşlarından ve hocalarından saklamak için uğraş vermektedir. 

Mucize Hekim dizisi karakterleri

Ali (Taner Ölmez): Otizm ve Savant Sendromuna sahip genç bir doktordur. Küçük bir şehir halkı çoğalan Ali, Tıp Fakültesini kazanmış ve okulundan başarıyla mezun olmasının arkasında doktorluğa yeni adım atmıştır. Özel durumu sebebiyle genel zekası düşüktür ancak tıp alanında epeyce yüksek düzeyde bir donanıma sahiptir. İnsanlarla konuşmak, haberleşmek onun için böylece de basit değildir. Özel durumu yetmezmiş gibi üstelik bütün bunları hocalarından ve meslek arkadaşlarından sır olarak saklamak için çaba sarf etmektedir. Böylece ki en yakın dostlarının bile bundan haberi yoktur. Durumunu saklamak için kendine has bir yöntemi vardır. Dinç bir hafızası vardır, gördüğü bir şeyi basit kolay unutmaz.

Mucize Doktor 25. Birim Özeti

Mucize Hekim , yeni bölümü ile 05 Mart Perşembe 2020 tarihinde Fox Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan bölümü, tekrar birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Zamanlar Çukurova 58. Bölüm Fragmanı

Çukur 87. Bölüm Fragmanı

Çukur 90. Bölüm Fragmanı