in , ,

AşkAşk MucksMucks

La Casa de Papel ’in Gizli Yıldızı Berlin Kimdir?

La Casa de Papel Berlin karakteri biyografisi

Son dönemlerde dijital platformlardan dizi izleme oranı bir hayli artmıştır. Bu platformlarda en çok izlenen dizi ise hiç şüphesiz ki La Casa de Papel’dir. Muhteşem bir soygun dizisi olan bu İspanyol yapımı dizi hayran kitlesini oldukça genişletmiştir. İlk iki sezonda gerçekleştirilen İspanya darphanesi soygununda liderlik rolünü üstlenen Berlin en çok dikkat çeken karakterlerden biridir.  Dizinin başlangıç aşamasında soygunu gerçekleştirdiği ortakları tarafından bile sevilmeyen Berlin 2. Sezonun final sahnesinde ise ortaklarının bile gönlünü fethetmiştir. Aslında Berlin izleyiciler tarafından belki de en kapalı kutu karakter olarak tanımlanabilmektedir. Çünkü onunla ilgili çok az bilgi verilmiştir.

sezonun başlamasıyla birlikte Berlin hakkında da bilgiler gelmeye başlamıştır. Üstelik bu bilgiler Berlin 2. Sezonda öldükten sonra verilmektedir. Çünkü Berlin 3.sezonda başlanan İspanya Merkez Bankası soygununun planlayıcısıdır. Profesör Berlin’in planın uygulamaya pek sıcak bakmamıştır ancak polisin Rio’yu yakalaması ve işkence etmesi bu soygunu hayata geçirmesine neden olmuştur. Profesörü Rio hakkında bilgilendiren Tokyo Berlin’in planı olan uygulamanın fitilini ateşlemiştir desek yanlış olmaz.  Dizinin nisan ayında çıkacak olan 4. Sezonuyla birlikte Berlin Kimdir? Sorusuna daha net cevaplar alabileceğimizi tahmin etmekteyiz.

Berlin hakkında en can alıcı detay 3. Sezonun başında verilmiştir. Profesör İspanya Merkez Bankası soygununu anlatırken bu plan abimin demiştir. Abisi olarak ise Berlin işaret edilmiştir. Profesör planı nasıl öğrendiğini anımsadığı sırada Berlin tekrar görünmüştür.  Profesör bu planı başlangıçta imkânsız gibi görse de Rio’nun işkence görmesine aşırı sinirlenmiş ve plana birkaç ekleme yaparak hayata geçirmiştir. Bu planı uygularken ilk 2 sezonki üyelerden farklı üyeler gruba dâhil olmuştur.  İlk 2 sezonda soygunun lideri olan Berlin’in ölmesiyle yeni soyguna Berlin’in en yakın arkadaşı olan Palermo liderlik etmektedir.  Daha sonra soygunda kaynakçı gerekli olduğundan dünyanın en iyi kaynakçısı olan Bogota gruba dâhil olmuştur.  Ve tabii ki en bomba yeni üye ise tabi ki ilk 2 sezonda polis olarak karşımıza çıkan Raquel’dir. Raquel soyguncuları anlar ve Lizbon ismiyle onlara katılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı Film İnceleme

Netflix Rise of Empires: Ottoman İlk Sezon İnceleme