in ,

Joker Film İnceleme

Vizyona girdiği ilk haftada 730 bin kişiye ulaşmış olan Joker filmi günümüzde de aramalarda yer almaktadır.

Joker filmi konusu ne ve oyuncuları kimler merak ediyorsanız bu yazıda bulabilirsiniz. Joker filmi vizyona girdiği ilk andan itibaren seyirciler tarafından yoğun bir ilgi görmüştür. Vizyona girdiği ilk haftada 730 bin kişiye ulaşmış olan Joker filmi günümüzde de aramalarda yer almaktadır. Joker filmi, akıl sağlığı problemi olan başarısız komedyenin hayatını ele almaktadır. Hem özel hem de iş hayatında yaşamış olduğu hayal kırıklıkları ile Fleck’i suç dünyasın itmektedir.

Joker Filmin Konusu

Joker, başarısız komedyen DS Comics karakterlerinden Batman’in düşmanı Arthur Fleck; psikolojik olarak iyi olmayan bir yola girdiğinde Joker karakterine dönüşmekte. Toplum tarafından dışlanmış olan Arthur hayatta artık yapayalnız bir hal almıştır. Sürekli bağ kurma arayışı içerisinde olmakla beraber yaşamını takmış olduğu iki maskeyle geçirmekte. Gündüz olduğunda hayatını geçindirebilmek için palyaço maskesini takarken geceleri de hayatı boyunca çıkartmayacağı bir maske takmaktadır. Babasız büyümüş olan Arthur en yakın arkadaşı annesidir. Onu Happy adı ile çağırmaktadır. Bu lakap başrolümüzün içinde yaşamış olduğu acıyı gizlemesinde çok büyük yardımcı olmaktadır. Fakat yaşamış olduğu zorbalıklar onu tamamen topluma aykırı biri haline getirmiştir. Yavaş yavaş psikolojisi tamamen bozulan Arthur, bir zaman sonrasında Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içerisinde kalır. Arthur zaman içerisinde kendi kimliğinden uzaklaşarak Joker karakterine giriş yapar. Joker filmi gerilim ve dram türünü bir arada seyircisine sunmaktadır.

Joker Filminin Oyuncuları

Başrol oyuncuları olan Joaquin Phoenix ve Oscar Ödüllü olan Robert De Niro yer almaktadır. Joker filmi oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Frances Conroy, Zazie Beetz, Gleen Fleshler, Breet Cullen, Shea Whigham, Douglas Hodge, Marc Maron, Leigh Gill ve Josh Pais yer almakta.

Joker Filmi Vizyona Girdiği Andan İtibaren Rekoru Kırmayı Başardı!

 Warner Bros üzerinden yapılan açıklamada Türkiye’de vizyona girmiş olduğu ilk hafta 313 sinemanın 435 salonunda gösterime giren film vizyona girmiş olduğu ilk 3 gün içerisinde 385 bin 488 kişi tarafından izlenmiş olup bütün zamanların Ekim ayı içerisinde en iyi yabancı film izleyici açılış rekoruna da kırmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çukur Dizisi Aliço Kimdir?

Stefan Zweig’ın Popüler Eseri: Satranç