in , ,

Gençlerin Yeni Gözdesi: Stranger Things

Netflix platformunda en çok izlenen dizilerin başında ise Stranger Things gelmektedir. Özellikle 12-20 yaş arası grubun en favori dizisidir desek yanlış olmaz. 

Yaşadığımız çağın özellikleri dolayısıyla insanlar artık televizyondan dizi takip etmeyi azaltmışlardır. Özellikle internet ve akıllı telefon kullanım oranının artmasıyla dizi izleme platformlarından diziler takip edilmektedir.  Bu platformların en çok kullanılanı ve en üretkeni tabii ki Netflix’tir. Bu platform sadece kendi dizilerini çekmekle kalmamakta başka ülkelerdeki üreticilere de dizi ve film çektirebilmektedir. Ülkemizde de özellikle Ay Yapım ortaklığı ile çekilen Hakan Muhafız ve Atiye gibi diziler de Netflix’in popüler yapımlarındandır.

Ülkemizde Netflix platformu kullanım oranı da bir hayli artmıştır. Bu artışın sebepleri oldukça çeşitli olmaklar birlikte en önemli neden tabii ki kaliteli içerikler ve uygun fiyatlandırmadır.  Netflix her zevke uygun ve oldukça çeşitli dizi ve filmleri içerisinde barındırmaktadır. Bu denli zengin bir içeriği ise ortak kullanım paketi sayesinde kişi başı 10 Türk lirası gibi cüzi bir miktara sunmaktadır.  Bu gibi bir hizmeti diğer dizi izleme platformlarına kıyasladığımızda bedel oldukça düşüktür.

Netflix platformunda en çok izlenen dizilerin başında ise Stranger Things gelmektedir. Özellikle 12-20 yaş arası grubun en favori dizisidir desek yanlış olmaz.  Konu itibariyle esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolan bir çocuğu arama çalışmaları sırasında ortaya çıkan doğaüstü güçleri olan bir kız etrafında dönmektedir. Bu kız çok küçük yaşta deneylere maruz bırakılarak bu doğaüstü güçleri kazanmıştır.  Bu güçlerini ise ona bu deneyi yapanlara karşı ve kasabada kaybolanları bulmak için kullanmaktadır.

Dizinin ilk 3 sezonu Netflix programında mevcut olmakla birlikte 4. sezon da 2020 senesi içerisinde beklenmektedir. Resmi bir açıklama olmasa da duyumlar 4. sezon için ağustos ayını işaret etmektedir. Özellikle 3. Sezonun son bölümünde izleyenlerini büyük bir merak içerisinde bırakarak sezon finali yapan dizinin 4. Sezonu büyük bir kitle tarafından beklenmektedir.  Yeni sezonla birlikte final yapması beklenen diziye yeni oyuncularında katılması beklenmektedir. Amerika’daki eleştirmenler tarafından tam not alan bu dizi gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak kabul edilen Game of Thrones’ı tahtından edecek gibi görünüyor.  Sizler de hemen Netflix uygulamasını açarak bu heyecana ortak olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix Rise of Empires: Ottoman İlk Sezon İnceleme

Çukur Dizisi Aliço Kimdir?