in

Bozkır Arslanı Celaleddin 6. Bölüm Fragmanı

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 167. Bölüm Fragmanı
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 167. Bölüm Fragmanı

Bozkır Arslanı Celaleddin; Bozdağ Yapım’ın Atv için hazırladığı Türk ve Özbek ortaklı televizyon dizisidir. Yaz sezonunda ekranlarda olması beklenen dizinin proje tasarımını Mehmet Bozdağ, genel yönetmenliğini ise Metin Günay üstleniyor.

Ünlü Özbek ve Türk oyuncuların rol aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Özbekistanlı ünlü oyunculardan Yılduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu yer alıyor. Türk oyunculardan ise Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın ve Emre Kıvılcım rol alıyor. 

Bozkır Arslanı Celaleddin Konusu

Dizi, tarihte islam kahramanı olarak bilinen, Moğol komutanı Cengiz Han’ın dahi kendisinden övgüyle bahsettiği Celaleddin Harzemşah’ın hayatını konu alıyor.

Büyük bir savaş ve kaos içerindeki islam dünyasına öncülük yapan Celaleddin Harzemşah, tarih boyunca hiç yenilgi yaşamamış, Moğol Komutanı Cengiz Han’ı ilk defa mağlup edip, islam dünyasını anadolu sınırlarına getirmiştir. 

Mendirman Celalledin Harezm Devleti Zamanı konu alınan dizide Celaleddin Harzemşah’ın Cengiz Han ile olan savaşı işleniyor.

Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Karakterleri

Emre Kıvılcım: Celâleddin Harezmşah
Yulduz Radjabova: Kutlu Bike
Javakhir Zakirov: Cengiz Han
Kaan Yalçın: Alâeddin
Muhammed Gülenay Kalkan: Türkan Hatun
Sezgin Erdemir: Timur Melik
Ferhat Yılmaz: Şemsettin Akbarkhodja
Rasulov: Uzlagşah
Akmal Mirzo: Subutay
Ali Khan: Cuci Rano
Şodiyeva: Ayçiçek Hatun
Rayhan Ulesanova: Mihri Cihan Hatun
Feruza Normatova: Şirin
Cemal Hünal: Behram
Tohir Saidov: Nizamülmülk
Yahyo Pulatov: Akşah Mehmet Pala: Otkır

Bozkır Arslanı Celaleddin 6. Bölüm Özeti

atv ekranlarında izleyicisi ile buluşan ve her bölümü ilgiyle izlenen, Bozkır Arslanı Celaleddin 6. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümü 25 Haziran 2021, Cuma akşamı yayınlanacak. Bozkır Arslanı Celaleddin yeni bölüm fragmanı yine birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

Senaryosu Mehmet Bozdağ, İsmail Güneş, Rafet Elçi, Engin Saygılı tarafından kaleme alınan, Emre Kıvılcım, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu ,Radjova gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin son bölüm fragmanı ve dizi hakkında merak edilen tüm detaylar internet sitemizdeBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 167. Bölüm Fragmanı

Bir Zamanlar Çukurova 102. Bölüm Fragmanı

Barbaroslar 1. Bölüm Fragmanı

Barbaroslar 1. Bölüm Fragmanı