in ,

Avengers: Endgame inceleme

Avengerd Endgame filmi drama, aksiyon, komedi ve macera kategorilerinin hepsini bir araya getirmiş.

Avengers: Endgame filmi 25.09.2019 tarihinde vizyona girdi. Filmi izleyen kişilerin yaptıkları yorumlara baktığımızda içlerinin kıpır kıpır olduğunu ve biraz da mutsuzluk olduğunu görüyoruz. Fakat bunun ilerisinde bir spoi olmayacağına emin olabilirsiniz. Avengers Endgame filminden spoi verip keyfinizi kaçırmayacağız. O yüzden çok fazla ayrıntılar olmayacak yazımızda. Russo kardeşler Marvel evreni sevenlerin yakından takip ettiği bu film, sinemaseverlerinde güzel bir 3 saat geçirmelerini sağlamıştır. Ve harika bir iş ortaya koymuşlardır.

Avengers: Endgame İncelemesi

Avengers Infinity War filminden sonra Endgame ile alakalı teoriler ardı ardına gelmeye başlamıştı. Avengers Infinity War filminde seyirciyi şaşırtan olaylardan sonra Endgame filminde nasıl toparlama olacağı meraklı bir şekilde beklenmekteydi. Film çıkmadan önce yeni rol dağılımlarının olacağını, bazı karakterlerin öldürüleceği, diğer karakterlerin daha çok ön plana çıkacağı konusunda bir yıl boyunca fikirler öne sürüldü. Tüm bu fikirlerde aslında filmde yer almakta.

Nasıl oluyor da tüm bu fikirler filmde yer alır diye düşünebilirsiniz fakat buradan sonrasında ayrıntıya girmeyeceğiz. Russo kardeşlerin tüm hikayeyi tam olarak olması gerektiği gibi bağladığını söyleyebiliriz. Hikaye tamamıyla uygun bir şekilde tamamlanmış ve hiçbir şekilde eksik bir yanı bulunmuyor. Filmi izledikten sonra şurası şöyle olsaydı daha iyi olabilirdi diyeceğiniz tek bir sahnesi bile yok. Senaryo yazılırken her nokta en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yazılmış film bunu izleyicisine gerçekten yansıtıyor. Avengerd Endgame filmi drama, aksiyon, komedi ve macera kategorilerinin hepsini bir araya getirmiş. Aksiyon sahnelerinde nefesinizi kontrol altına almayı unutmayın. Aksiyon sahneleri bir o kadar heyecanlı olurken filmde tempo düşse bile sizi filmden kopartmadan hikayeye devam etmeniz sağlanıyor. Bazı kısımlar sanki komedi filmi izliyormuş havası da veriyor. Özellikle de Thor karakteri komedi de tek kişilik gösteri yapmış gibi.

Son olarak film hakkında Thor ve Kaptan Amerika’nın başrol sahneleri var; o anda salonda herkesin içinde bir şeyler kıpırdaşmaya başladığını yapılan yorumlardan anlayabilirsiniz. Sinema tarihinde belki de en görkemli olan sahnelerden olduğunu söyleyebiliriz. Russo kardeşlerinde filmi çok iyi bir şekilde zaman geçtikçe yönettiğini görmekteyiz. Film gerçekten vizyona girdiği ilk andan itibaren izleyen tarafından çokça konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stefan Zweig’ın Popüler Eseri: Satranç

KİKİ - Lanet-i Cin Fragman

KİKİ – Lanet-i Cin Fragman